Чужі міста ваблять нас тим більше, чим цікавіше про них оповідають мандрівники. Кіно — ще той оповідач, який спонукає зібратись просто зараз. Куди? — Обирайте за декораціями десяти кращих фільмів про подорожі!
1. Римські пригоди (2012). Фільм розповідає про події, що відбуваються в одному з найдивовижніших міст — Римі. У ньому переплітаються кілька історій, створюючи цікавий і захопливий сюжет. Ви зможете побачити історію відомого архітектора Джона, який, гуляючи по місту, згадує проведену в Римі юність. Історію молодого хлопця Джека, який, не бажаючи того сам, закохується в подругу дівчини. Історію клерка, який прокинувся знаменитістю, але незабаром почав втомлюватися від того, що відбувається. Багато всього цікавого та непередбачуваного відбудеться з подружньою парою з провінційного містечка.
2. Залягти на дно в Брюґґе (2008). Кримінальна комедія про кілерів-невдах, яким не чужі сором і співчуття. Проваливши завдання, вони залягають на дно в маленькому містечку. Один насолоджується місцевим колоритом, інший — страждає через нудну провінційність цього Брюґґе. Втеча з місця злочину перетворюється на подорож від агресії до милосердя, від готовності на вбивство до самопожертви.
3. Кон-Тікі (2012). Мандрівка на плоту з Перу в Полінезію, а це близько 6 тисяч кілометрів! Тихий океан зустрічає 6 сміливців у всеозброєнні — акулами, скатами і штормами. З метою довести всім, що Полінезію заселили такі ж сміливці на плотах, герої фільму покладаються лише на свої сили й... креслення інків. Біографічне кіно про норвезького вченого Тура Хеєрдала завершується, як і у житті — перемогою людини над стихією.
4. З Африки (1985). Спогади леді з Данії про кенійську плантацію кави, невірного чоловіка і свободолюбного мисливця з племені масаї. За сюжетом однойменної книги баронеса Карен змушена жити то у Європі, то в Африці. Вона доставляє провіант учасникам Першої світової війни, навчає тубільців грамоті, а колишнього й нового чоловіків — сімейному життю. Опір чекає її на всіх фронтах, і врешті Карен повертається на батьківщину — навченою новим, племінним звичаям.
5. Труднощі перекладу (2003). Екзистенційна зустріч двох американців у Токіо. Для героїв Скарлетт Йоганссон і Білла Мюррея це справжня поїздка далеко від дому і звичного оточення. Для глядачів — подорож внутрішнім світом закоханих, що опинились в екзотичному зовнішньому середовищі. "Любовний роман без завершення" і "фільм про подорож без дороги" — критики визнали "Труднощі перекладу" однією з найкращих стрічок "нульових" років.
6. Стежки (2013). Мелодраматична подорож Австралією однієї жінки, 4 верблюдів і собаки. Декорації піщаної пустелі налаштовують на медитативний лад, але поява фотографа з National Geographic збагачує стрічку емоціями й пригодами. Маленький караван, де героїня перемагає обставини і себе, а герой — фіксує ці метаморфози на камеру, прямує до узбережжя Індійського океану. Саме тут й завершується автобіографічна книга Робін Девідсон, узята за основу фільму.
7. Неймовірна подорож містера Співета (2013). Сімейний пригодницький фільм. Особливо цікавий для батьків юних геніїв та школярів-розумників. Герой фільму саме такий, тож у 10 років винайшов вічний двигун. Мешканець провінційної ферми навіть розмістив своє відкриття в інтернеті. Уважаючи його за поважного професора, науковці запрошують містера Співета у Вашинґтон. Чи відмовиться хлопчак від вручення премії у столиці? Звісно, що ні. Та чи розповість про майбутню подорож батькам?
8. Світло навкруги (2005). Трагікомедія, знята в жанрі пригод. Цього разу Елайджа Вуд вирушає не в Мордор, а в Україну — на пошуки містечка Трохимбрід. У ньому він сподівається зустріти жінку, яка врятувала його дідуся-єврея від нацистів. Супутниками американського колекціонера стають "чоткий пацан" Алекс і його дідусь-антисеміт. Подорож кружляє навколо Одеси й повертає час до Другої світової війни. Дивакуватий іноземець роздумує про подвиги й мораль, а місцеві провідники — про еміграцію його коштом.
9. 7 років у Тибеті (1997). Пригодницька драма з автобіографічним сюжетом. Бред Пітт, якому після виходу стрічки заборонили відвідувати Китай, зіграв австрійського альпініста. На світанку Другої світової війни той намагається підкорити Гімалаї. Натомість, потрапляє у полон, знайомиться з Далай Ламою і стає свідком захоплення Тибету китайськими комуністами. Поки сміливець намагається не потонути у вирі історичних подій, вдома зростає його син. Наступне сходження в гори вони починають уже разом.
10. Дика (2014). Це життєствердна драма, у якій жінка знаходить саму себе у мандрівці дикою Америкою. Подорож героїні Різ Візерспун охоплює майже 2000 км Тихоокеанського хребта. На старті вона зустрічає глядача пригніченою і розбитою, а на фініш виходить сильною та впевненою у собі. Трагедія особистого життя стає менш болючою з кожним новим кроком. Шлях від малодушності до гармонії з собою веде через Каскадні гори й піки С'єрра Невада — величні краєвиди США. В суворому випробуванні на сміливість, мандрівниця гартує і тіло, і характер.
Джерело — "Тут цікаво". UaModna
Зображення — з інтернету.
Немає коментарів:
Дописати коментар