Блог шкільної бібліотеки Бахмутського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 - багатопрофільний ліцей" Бахмутської міської ради Донецької області
Сторінки
- Головна сторінка
- Візитка
- Нормативні документи
- План роботи шкільної бібліотеки
- Корисні посилання. Художня література, підручники
- Підручники
- Інтерактивні виставки
- Фотогалерея
- Вікторини
- Вивчай цікаве бібліотечне, іграючи!
- Не потони в океані інформації!
- Творчі роботи читачів
- Мислімо критично! На Українському радіо стартував ...
- Батькам
- Роль бібліотеки у ЗЗСО
- Формування читацької компетентності
- Нам цікава Ваша думка
середа, 28 квітня 2021 р.
Великдень
Важливе свято православні християни цьогоріч відзначатимуть у травні, а католики – місяцем раніше.
Великдень, або Світле Христове Воскресіння – давнє й дуже шановане християнське свято. Воно символізує перемогу Ісуса Христа над смертю, адже він віддав своє життя за гріхи людей і спасіння людського роду від страшних бід.
Для багатьох християн Світле Христове Воскресіння – найбільш очікуваний, світлий і радісний день, до котрого вони заздалегідь ретельно готуються. Великодню, як відомо, передує суворий багатоденний Великий піст. Він є своєрідною підготовкою до цього важливого свята, шляхом напруженої духовної праці. Впродовж семи тижнів посту християни обмежують себе у харчуванні та інших задоволеннях, а також приділяють багато часу молитві та покаянню, аби очиститися й гідно зустріти Світле Христове Воскресіння.
Як вираховується дата Великодня
Світле Христове Воскресіння – перехідне свято, тобто не має фіксованої дати й кожного року припадає на різні дні. Це пов’язано з тим, що згідно із церковним уставом, дата його святкування визначається на підставі сонячного і місячного календарів, а також з урахуванням декількох критеріїв.
Так, Великдень обов’язково припадає на недільний день й завжди відзначається після юдейської Пасхи.
Крім того, Світле Воскресіння Христове святкується після першого повного місяця, який настає після весняного рівнодення. Якщо ж повня настає раніше ніж 21 березня, то великоднім вважається наступний повний місяць. При цьому, якщо повня випадає на неділю, то Великдень буде наступної неділі.
Найпростіший спосіб визначити дату свята – скористатися пасхалією. Це спеціальний календар, в якому Великдень вказаний на багато років уперед.
Християни західного і східного обрядів використовують різні пасхалії. Так, православна церква, як правило, використовує олександрійську пасхалію, тоді як католицька – григоріанську.
Великдень 2021: коли святкують православні й католики
У християн східного обряду Світле Христове Воскресіння у 2021 році, згідно із олександрійською пасхалією, припадає на 2 травня.
Перед цим світлим днем православні християни впродовж 47 днів дотримуватимуться суворого Великого посту – з 15 березня по 1 травня.
Християни західного обряду у 2021 році відзначатимуть Великдень дещо раніше – 4 квітня. Святу також передуватиме Великий піст, який розпочнеться за 45 днів до Великодня.
Дату свята Світлого Христового Воскресіння важливо знати, щоб гідного підготуватися до цього важливого дня. Слід, зокрема, приготувати смачні паски, зробити писанки й крашанки, а також приготувати різні святкові страви для святкового меню.
До того ж потрібно зібрати великодній кошик та сходити на святкову службу до церкви, щоб освятити різноманітні смаколики й влаштувати застілля – розговітися після Великого посту. Отже, до свята Великодня готуються всі без винятку члени родини, навіть маленькі дітки.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/lite/holidays/pasha-2021-ukrajina-koli-svyatkuyetsya-velikden-tochna-data-11066798.html
У ПОШУКАХ ЩАСТЯ: 5 КНИГ, ДЕ ПІДКАЖУТЬ, ЯК ПЛАНУВАТИ СВОЄ ЖИТТЯ
Олексій Філановський. Провінціал. – Х.: Фабула, 2021
Роман цього автора допоможе краще зрозуміти історію, яка не завжди складається з класових протиріч, народної волі або рішень правлячої касти. Яким чином це доведено в тексті? Чи не вперше у випадку розповіді про таку об’єднавчу силу, як церква, мова про одинака, головного героя цієї епічної оповіді, Дефана. Котрий все своє життя присвятив її збагаченню і процвітанню, будучи, по суті, реформатором церковних основ. На початку XIV, як, власне, і будь-коли, це було непросто, і навіть працюючи на славу Святого престолу і картезіанського ордена, Дефан знав, як похитнути зашкарублі основи уявлень, глибоко укорінених в головах братів. У романі він не вдається до богословської казуїстики, а лише зрідка, як би ненароком, пригадує той чи інший доречний рядок або вірш Писання. Утім, не лише цим постать героя цікава для теперішнього читача. Справа в тому, що сучасним робить її не стільки служіння ордену, скільки розмаїта діяльність, характерна більш пізнім «універсальним» часам. Так, наприклад, Дефан, пройшовши шлях від ченця до кардинала, створив унікальну фінансову систему, заклав основи сучасної економіки, перший став використовувати банки як фінансових операторів, заклав основи книжкової торгівлі, ввів систему безготівкових розрахунків і створив продукти, які принесли світову славу картезіанцам на зразок лікеру «Шартрез». І таких таємниць у житті та творчості головного героя, додамо, було чимало.
Святослав Беш. Три сторони щастя. Подорож із власної глибини. – Л.: Сполом, 2020
Автор цієї книжки відповідає на одне непросте питання: як стати щасливим? При цьому йому не йдеться ані про фантазії, езотерику, метафізику, а чи про сліпу віру у випадок, долю та інші «шлязи» до щастя. Натомість мова про критичнее мислення – найкращий інструмент, подарований кожному з нас! Звісно, це не художня книжка, але сюжет вона, безперечно, має. На самому початку автор знайомиться з вченим, і протягом їх подальших зустрічей і прогулянок Києвом відбувається справжнє дійство, чи пак диво, гідне художнього твору в дусі античних практик і середньовічних трактатів, коли в діалозі народжується не лише істина, але й уміння нею оперувати. Річ у тому, що роздуми про економіку, релігію, історію, філософію, яким, відповідно, присвячені розділи цієї книжки, містять надзвичайно цікаві речі, які, можливо, відомі всім, але проживання і переживання їх тут і тепер призводить до розуміння, у чому ж полягає саме твоє щастя. «Хоч як прикро це визнавати, ми часто забираємося протягом життя в різноманітні колеса і біжимо, витрачаючи усю свою енергію і час не для своєї користі, - пояснює автор. - Тому для того, щоб зрозуміти, чи ви зараз не біжите в одному з таких коліс, запитайте себе: «Чи я щасливий?» Адже відчуття щастя – це не самоціль, а мірило того, чи в правильному напрямку ви ідете».
Дейв Еспрі. Змінюючи правила гри. – Х.: Віват, 2021
У цій книжці від «батька біохакінгу» - цілих 46 науково обґрунтованих та ефективних законів для тих, хто хоче стати щасливішим, здоровішим та успішнішим. Або, як зауважує автор, про те, як прожити довше й надерти більше дуп. І це не дивно, адже автор - технологічний підприємець із Кремнієвої долини, генеральний директор та засновник Bulletproof 360, Inc., автор бестселерів за версією The New York Times «Сила в голові» та «Куленепробивна дієта», творець куленепробивної кави та власник «Куленепробивного радіо». У своїй книжці він нагадує про те, що, прагнучи щось змінити у власному житті, ви, звичайно, можете дотримуватися перевіреного шляху та наслідувати стандартні приклади. Натомість сам він пропонує орієнтуватися на того, хто змінює правила гри, іде всупереч звичним методам та сміливо ризикує. Свого часу автор опитав понад 450 людей, які змінили світ завдяки своїм відкриттям: науковців, що здійснили проривні дослідження, психологів, митців, бізнес-лідерів. Саме ці новатори, на думку автора, й допоможуть бути у виграші: вони порадять, як позбутися страхів, перестати зациклюватися на негативному досвіді, мати здоровіший сон, вийти за межі шаблонів мислення, і запропонують ще безліч перевірених способів щодо того, як поліпшити самопочуття та продуктивність.
Скотт Геллоуей. Алгебра щастя. Нотатки щодо пошуку формули успіху, кохання і сенсу життя. – К.: КМ-Букс, 2020
Автор цієї книжки розповідає про те, як зробити свою кар'єру успішною, а не лише прибутковою, чи можна досягти рівноваги між роботою та особистим життям, якими є основні складові гарних відносин не лише з рідними і колегами, а й зі світом у цілому. Найкращі романтичні партнерські стосунки, про які я знаю, тримаються на трьох речах. Партнери відчувають фізичний потяг одне до одного. Секс і взаємна симпатія роблять ваші стосунки унікальними, ви ніби подумки промовляєте: «Я обираю тебе». Хороший секс – це 10 відсотків стосунків, а поганий секс -- 90 відсотків. Саме на цьому етапі більшість молодих людей зупиняють свою перевірку на відповідність. Насправді ж слід було б переконатися, що ваші думки збігаються і в таких питаннях, як релігія, кількість дітей, підхід до їх виховання, близькість із батьками, а також жертви, на які ви ладні піти заради економічного успіху, і хто за що відповідатиме.
Келлі Макґоніґал. Сила волі. Шлях до влади над собою. – К.: Наш Формат, 2020
Американський психолог, викладачка Стенфордського університету свою книгу присвятила силі волі. Наскільки могло б змінитися наше життя, якби ми мали міцну, непорушну силу волі? Ми могли б успішно займатися спортом, створювати власний бізнес, з легкістю кидати шкідливі звички або й не починати їх, налагоджувати стосунки із рідними. Автор пропонує унікальну методику тренування мозку, показує цікаві факти та приклади, пропонує практичні завдання. Книга створена для тих, кому бракує сили волі для досягнення поставлених високих цілей.
пʼятниця, 23 квітня 2021 р.
26 квітня 1986 року...
Чим для України був Чорнобиль? Національною трагедією, величезною психологічною травмою, важкою ношею для економіки. Чорнобиль вибухнув не тільки через помилки персоналу, нехтування правилами безпеки і проблемами з конструкцією реактора, але також через систему, яка обгородила ядерну енергетику завісою секретності. Радянська система не дозволяла поширювати інформацію про попередні аварії навіть серед фахівців. Це зробило нову масштабну аварію неминучою. Сьогодні реактори чорнобильського типу вже не будують, але авторитарні режими, які тримають повний контроль над інформацією, усе ще існують. Зрештою, і в Україні досі виробляють майже 50 % усієї електроенергії на атомних станціях. Нам є чим поділитися зі світом стосовно досвіду Чорнобиля, але є над чим задуматися і самим.
Na chasi пропонує підбірку матеріалів, які допоможуть ще більше заглибитися в історію Чорнобильської трагедії.
🗺️ Куди поїхати
Оповита таємницями зона відчуження відкрита для відвідувачів за спеціальними перепустками, і кожен охочий може відчути дивовижну порожнечу покинутих місць.
Екскурсійні маршрути, як правило, стандартні. З КПП туристи вирушають до Чорнобиля, де гуляють містом та піднімаються на оглядовий майданчик ЧАЕС. Згодом на гостей зазвичай очікує місто-привід Прип’ять, одне з сіл, до якого повернулися корінні мешканці, вечеря в Чорнобилі та повернення до Києва.
Коштує такий туризм від $70 до $300 (залежно від кількості охочих замовити тур, програми та тривалості поїздки). Наприклад, за групу з п’яти осіб на один день з вечерею та транспортом доведеться заплатити близько $130.
За один день у Чорнобильській зоні ви отримаєте таку ж дозу радіаційного опромінення як за одну годину польоту в літаку. Це у 160 раз менше, ніж доза, отримана за одну флюорографію, тож візит буде цілком безпечним. Проте, торкатися металевих предметів, збирати гриби та дикі фрукти суворо заборонено — вони можуть і досі містити радіацію.
По інший бік кордону, на території Білорусі цьогоріч прийняли рішення також відкрити зону відчуження для гостей. Небезпечні ділянки будуть маркувати білими лініями. Там вартість екскурсії для п’яти осіб становить 340 білоруських рублів (близько $160).
📚 Що почитати
📘 «Чорнобильська молитва», Світлана Алексієвич
Книга складається з десятків монологів, промовлених голосами свідків трагедії. Пожежні, лікарі, шахтарі, ліквідатори, звичайні мешканці та родичі тих, хто загинув — усі вони розповідають свою історію катастрофи, яка змінила світогляд цілого покоління, водночас зруйнувавши залізну завісу радянської держави. Щоправда, ціною людського життя.
З кожною сторінкою письменниця немов складає пазл з різноманітних частинок, у яких відданість межує з болем, любов – зі зрадою, а честь – зі страхом.
Саме «Чорнобильською молитвою» (в англійському перекладі вона називається Voices of Chernobyl) лауреатки Нобелівської премії Світлани Алексієвич насамперед надихався автор сценарію Крейг Мезін. З неї взято чимало сюжетних ліній серіалу, наприклад, про пожежного Василя Ігнатенка та його дружину Людмилу.
📗 «Чорнобиль. Історія трагедії», Сергій Плохій
У книзі розповідається про історію катастрофи на ЧАЕС від вибуху і аж до закриття станції у грудні 2000 року. Сам вибух та перші дні після нього розписані майже похвилинно, збільшуючи емоційний ефект присутності. Остання розповідь присвячена спорудженню нового саркофага у травні 2018 року.
Плохій спілкувався з багатьма очевидцями трагедії, але найбільше при підготовці книги його вразили документи, котрі він побачив у партійних архівах та архівах КДБ.
Книга видана англійською мовою. За неї автор отримав найпрестижнішу британську літературну премію у жанрі нехудожньої літератури − Baillie Gifford Prize.
📙 «Чорнобиль 01:23:40», Ендрю Лезербарроу
Хроніка катастрофи 1986 року, описана американцем Ендрю Лезербарроу. Протягом п’яти років автор проводив дослідження Чорнобильської аварії, аби представити доступний та всебічний звіт про те, що насправді сталося у той день. Історична розповідь переплітається з історією спонтанного шляху автора до покинутих українських територій.
Книгу доповнюють 45 сторінок фотографій сучасної Прип’яті та технічних схем електростанції. Разом з цим «Чорнобиль 01:23:40» стає захопливим новим свідченням найгіршої ядерної катастрофи у світі.
📕 «Чорнобиль», Юрій Щербак
Книга була написана за рік після аварії у 1987 році. Автор задумав її як «художнє дослідження причин аварії на Чорнобильській АЕС». Основним джерелом для книги були розповіді очевидців, за якими вперше вдалося реконструювати картину розвитку аварії.
Також були використані численні невідомі публікації західної преси з приводу трагедії. Повість дає можливість поглянути на катастрофу з різних боків: як спеціалісти боролися з наслідками та як люди переживали біду.
📺 Що подивитися
📼 «Дзвін Чорнобиля»
Документальний фільм режисера Роллана Сергієнка про наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. За місяць після катастрофи автор відправився до реактора та почав зйомки, котрі завершилися за рік. Через правдиві спогади свідків фільм був заборонений до показу в СРСР.
Основним завданням було не показати вичерпну картину того, що сталося в Чорнобилі, а відобразити людей, які були безпосередньо причетні до трагедії.
Занесений до «Книги рекордів Гіннеса» як фільм, що був показаний у всіх країнах світу, де є телебачення.
🎦 Документальний фільм від ЄБРР
ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку) запропонував фанатам серіалу «Чорнобиль» подивитися документальний фільм власного виробництва. За їхніми словами, це допоможе з’ясувати, що «насправді сталося» у 1986 році.
Нагадаємо, що ЄБРР надає підтримку щодо виконання Україною проектів, спрямованих на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Саме ЄБРР частково профінансував будівництво нового саркофага над четвертим енергоблоком.
Про це йдеться в повідомленні банку в Twitter.
🎬 «Наша планета»
Зйомки «Нашої планети» від Netflix відбувалися на всіх континентах світу протягом 4 років. Більш як 600 членів команди під час 3,5 тисяч знімальних днів побували у 50 країнах.
Вони зафільмували різноманітні середовища – від арктичних пустель та містичних океанічних глибин до широких просторів Африки та джунглів Південної Америки.
Останній епізод серіалу присвячений Україні, а саме прикладу дивовижного відновлення дикої природи в Європі. Як ви вже здогадалися, це зона радіоактивного відчуження навколо Чорнобиля.
Можна побачити унікальні популяції тварин, подібні до тих, які спостерігалися в диких районах Європи. Бізони, лосі та олені блукають серед руїн будівель, а вовки та рисі патрулюють ліс, що відродився в колишніх передмістях. Ми розповідали про серіал «Наша планета» раніше.
Дивіться серіал на Netflix (підписка — від 7,99€ на місяць).
🎞️ «Чорнобиль.3828»
Український документальний фільм, присвячений людям, що рятували світ від радіоактивного зараження ціною власного здоров’я та життя.
Фільм побудований як спогади розвідника-дозиметриста Валерія Стародумова про події 25-річної давнини. У ті вересневі дні 1986 року після відмови робототехніки на операцію з очищення покрівель біля самого епіцентру вибуху кинули солдатів та курсантів. Це було місце найвищого радіоактивного випромінювання.
За словами сценариста Крейга Мезіна, цей фільм практично слугував йому Біблією. під час зйомок.
🎥 «Чорнобиль. Хроніка важких тижнів»
Це перший фільм про «Чорнобиль». Він був знятий однією з двох кіногруп, яким вдалося проводити зйомку місця катастрофи з перших днів. Команда режисера Володимира Шевченка провела на місці аварії 100 днів поруч з численними ліквідаторами наслідків вибуху на ЧАЕС.
Фільм у радянські часи отримав багато нарікань від вищого керівництва, яке намагалося не допустити правдиве висвітлення подій. Велика кількість матеріалу було засвічено радіацією, тому показ був під загрозою. Однак режисерові навіть вдалося вставити зняті з вертольота кадри зруйнованого реактора у фінальну версію.
У березні 1987 року автор помер у Києві від променевої хвороби та хімічного отруєння, отриманого у результаті перебування на ЧАЕС.
🎧 Що послухати
Щотижня після виходу нової серії сценарист проекту Крейг Мезін разом з ведучим Пітером Сагалом обговорювали справжні історії людей, які формували персонажів та сцени у серіалі.
У подкастах Мезін пояснював, чому захопився історією Чорнобиля, розповідав про зйомки та розмірковував про психологію радянської людини.
Прослухати випуски можна на Apple Podcasts, SoundCloud та YouTube (англійською з англійськими субтитрами).
Український етно-електронний проект ONUKA у лютому 2016 року випустив мініальбом, присвячений Чорнобильський трагедії. Батько вокалістки ONUKA Нати Жижченко був ліквідатором аварії.
Відео MAINLAND було зняте під час візиту Нати до зони відчуження. А у треку «19 86» використані оригінальні записи переговорів диспетчерів під час катастрофи.
Мініальбом можна послухати в будь-якому стримінговому сервісі — Apple Music, Deezer, Youtube Music та інших.
❗ Рекомендації від шоураннера серіалу Крейга Мезіна
Крейг Мезін у своєму Twitter порекомендував дві збірки фотографій, присвячених катастрофі на ЧАЕС. Це альбом «Довга тінь Чорнобиля» німецького фотографа Герда Людвіга та «Зони відчуження: Прип’ять та Чорнобиль» канадця Роберта Полідорі.
З наукових документів про катастрофу він згадує спеціальну доповідь МАГАТЕ.
Наостанок читайте сценарії всіх п’яти епізодів, які виклав у мережу творець серіалу Крейг Мезін.
10 ФІЛЬМІВ ПРО ПОДОРОЖІ НА БУДЬ-ЯКИЙ СМАК
Чужі міста ваблять нас тим більше, чим цікавіше про них оповідають мандрівники. Кіно — ще той оповідач, який спонукає зібратись просто зараз. Куди? — Обирайте за декораціями десяти кращих фільмів про подорожі!
1. Римські пригоди (2012). Фільм розповідає про події, що відбуваються в одному з найдивовижніших міст — Римі. У ньому переплітаються кілька історій, створюючи цікавий і захопливий сюжет. Ви зможете побачити історію відомого архітектора Джона, який, гуляючи по місту, згадує проведену в Римі юність. Історію молодого хлопця Джека, який, не бажаючи того сам, закохується в подругу дівчини. Історію клерка, який прокинувся знаменитістю, але незабаром почав втомлюватися від того, що відбувається. Багато всього цікавого та непередбачуваного відбудеться з подружньою парою з провінційного містечка.
2. Залягти на дно в Брюґґе (2008). Кримінальна комедія про кілерів-невдах, яким не чужі сором і співчуття. Проваливши завдання, вони залягають на дно в маленькому містечку. Один насолоджується місцевим колоритом, інший — страждає через нудну провінційність цього Брюґґе. Втеча з місця злочину перетворюється на подорож від агресії до милосердя, від готовності на вбивство до самопожертви.
3. Кон-Тікі (2012). Мандрівка на плоту з Перу в Полінезію, а це близько 6 тисяч кілометрів! Тихий океан зустрічає 6 сміливців у всеозброєнні — акулами, скатами і штормами. З метою довести всім, що Полінезію заселили такі ж сміливці на плотах, герої фільму покладаються лише на свої сили й... креслення інків. Біографічне кіно про норвезького вченого Тура Хеєрдала завершується, як і у житті — перемогою людини над стихією.
4. З Африки (1985). Спогади леді з Данії про кенійську плантацію кави, невірного чоловіка і свободолюбного мисливця з племені масаї. За сюжетом однойменної книги баронеса Карен змушена жити то у Європі, то в Африці. Вона доставляє провіант учасникам Першої світової війни, навчає тубільців грамоті, а колишнього й нового чоловіків — сімейному життю. Опір чекає її на всіх фронтах, і врешті Карен повертається на батьківщину — навченою новим, племінним звичаям.
5. Труднощі перекладу (2003). Екзистенційна зустріч двох американців у Токіо. Для героїв Скарлетт Йоганссон і Білла Мюррея це справжня поїздка далеко від дому і звичного оточення. Для глядачів — подорож внутрішнім світом закоханих, що опинились в екзотичному зовнішньому середовищі. "Любовний роман без завершення" і "фільм про подорож без дороги" — критики визнали "Труднощі перекладу" однією з найкращих стрічок "нульових" років.
6. Стежки (2013). Мелодраматична подорож Австралією однієї жінки, 4 верблюдів і собаки. Декорації піщаної пустелі налаштовують на медитативний лад, але поява фотографа з National Geographic збагачує стрічку емоціями й пригодами. Маленький караван, де героїня перемагає обставини і себе, а герой — фіксує ці метаморфози на камеру, прямує до узбережжя Індійського океану. Саме тут й завершується автобіографічна книга Робін Девідсон, узята за основу фільму.
7. Неймовірна подорож містера Співета (2013). Сімейний пригодницький фільм. Особливо цікавий для батьків юних геніїв та школярів-розумників. Герой фільму саме такий, тож у 10 років винайшов вічний двигун. Мешканець провінційної ферми навіть розмістив своє відкриття в інтернеті. Уважаючи його за поважного професора, науковці запрошують містера Співета у Вашинґтон. Чи відмовиться хлопчак від вручення премії у столиці? Звісно, що ні. Та чи розповість про майбутню подорож батькам?
8. Світло навкруги (2005). Трагікомедія, знята в жанрі пригод. Цього разу Елайджа Вуд вирушає не в Мордор, а в Україну — на пошуки містечка Трохимбрід. У ньому він сподівається зустріти жінку, яка врятувала його дідуся-єврея від нацистів. Супутниками американського колекціонера стають "чоткий пацан" Алекс і його дідусь-антисеміт. Подорож кружляє навколо Одеси й повертає час до Другої світової війни. Дивакуватий іноземець роздумує про подвиги й мораль, а місцеві провідники — про еміграцію його коштом.
9. 7 років у Тибеті (1997). Пригодницька драма з автобіографічним сюжетом. Бред Пітт, якому після виходу стрічки заборонили відвідувати Китай, зіграв австрійського альпініста. На світанку Другої світової війни той намагається підкорити Гімалаї. Натомість, потрапляє у полон, знайомиться з Далай Ламою і стає свідком захоплення Тибету китайськими комуністами. Поки сміливець намагається не потонути у вирі історичних подій, вдома зростає його син. Наступне сходження в гори вони починають уже разом.
10. Дика (2014). Це життєствердна драма, у якій жінка знаходить саму себе у мандрівці дикою Америкою. Подорож героїні Різ Візерспун охоплює майже 2000 км Тихоокеанського хребта. На старті вона зустрічає глядача пригніченою і розбитою, а на фініш виходить сильною та впевненою у собі. Трагедія особистого життя стає менш болючою з кожним новим кроком. Шлях від малодушності до гармонії з собою веде через Каскадні гори й піки С'єрра Невада — величні краєвиди США. В суворому випробуванні на сміливість, мандрівниця гартує і тіло, і характер.
Джерело — "Тут цікаво". UaModna
Зображення — з інтернету.