четвер, 18 лютого 2021 р.

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

 

"Сторожа Гідності"


День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".



20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинули 48 осіб, яких разом з іншими загиблими учасниками мирних протестів назвали Героями Небесної Сотні.

20 лютого 2014 року стало не просто черговою датою офіційної події в календарі, а своєрідною точкою неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, до старих корупційних схем та маркером протидії "багатовекторності", насправді ж – проросійському тяжінню у зовнішньополітичному курсі. За все це не просто стояли люди на Майдані, за це заплачено дуже велику ціну – людські життя.

Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено хід історії нашої держави, встановлено День Героїв Небесної Сотні.

Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом "Вдячні за свободу!". 

До п’ятих роковин початку масових розстрілів у центрі столиці було ініційовано проєкт «Характери гідності». Це серія коротких роликів, у яких рідні та близькі розповідають про загиблих учасників Революції Гідності, про те, якими вони були в житті, їхнє дитинство, вчинки, стосунки з близькими, мрії та прагнення. Розповіді найближчих покликані нагадати усім про ціну свободи та відповідальність за її збереження. Проєкт, до якого долучився та який підтримав НМРГ, був ініційований ГО «Родина Героїв Небесної Сотні». В межах проєкту вже відзнято 38 роликів, які транслювалися на національних і регіональних ТБ-каналах, у соціальних мережах та ютуб-каналі Музею Революції Гідності. Ідея та режисура проєкту належить Дарії Кульчицької: «Ідея виникла тому, що хотілось показати, що загиблі Герої були в першу чергу звичайними людьми зі своїми мріями, сподіваннями, вірою в майбутнє. Ніхто з них помирати не хотів. Всі хотіли жити. Людина живе, поки живе остання людина, яка її пам’ятає. Я дуже хочу, щоб Герої не вмирали», – розповіла Кульчицька. Музику спеціально для проєкту «Характери Гідності» написав і зіграв піаніст Роман Коляда. Усі випуски проєкту «Характери Гідності» доступні на ютуб-каналі Музею за посиланням: 



Характери Гідності” – спільний проєкт Національного музею Революції Гідності та ГО “Родина Героїв “Небесної Сотні”: https://cutt.ly/lk68wGm 

Рекомендовані фільми про Революцію Гідності, зокрема події 18–20 лютого 2014 року 1. Відеопроєкт «Характери гідності» (38 роликів), режисер Дарина Кульчицька (2018–2021). 2. «Герої не вмирають», режисер Дмитро Коновалов (2017). 3. «Зима, що нас змінила» (цикл з 7 фільмів), режисер Володимир Тихий (2013– 2014). 4. «Зима у вогні», режисер Євген Афінєєвський (2015). 5. «Євромайдан – Волинська Січ», режисер Оксана Євпак (2014). (За посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=KvMSsNsF4QY&feature=emb_imp_woyt 6. «Майдан», режисер Сергій Лозниця (2014). 7. «Молитва за Україну», режисер Євген Афінєєвський (2015). 8. «Небо падає. Три місяці з життя Устима Голоднюка», режисер Володимир Тихий (2017): https://www.youtube.com/watch?v=xD7DVytytTs&feature=emb_logo 9. «Правда Майдану», режисери Андрій Солоневич, Дмитро Ломачук (2014). 10. «Саша Х. – крила на Майдані», режисер Мануель Графт (2016). 

Інтернет-ресурси 1. Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. URL: https://maidanmuseum.org. 2. Сайт Небесна сотня. URL: https://nebesnasotnya.com. 3. Сайт Небесна сотня. URL: .http://www.nebesnasotnya.in.ua/portfolio. 4. Сайт Герої України. URL: .http://www.ukrgeroes.com.ua. 5. Онлайн-урок про Євромайдан, Небесну Сотню, окупацію Криму й Донбасу Російською Федерацією. Лектор – Ігор Пошивайло: https://www.youtube.com/watch?v=QhXRCGCT2mg&feature=youtu.be. 6. Майдан: усна історія: https://old.uinp.gov.ua/page/maidan-usna-istoriya. 7. Спецпроєкт «До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні»: https://youtu.be/tXDpC2mrbA0. 8. Відеоролік «Небесна Сотня. Герої не вмирають»: https://www.youtube.com/watch?v=iEkzadq2qiU

Немає коментарів:

Дописати коментар