вівторок, 24 листопада 2020 р.

Народження і розвиток книги

 

Книги – це маяки в океані часу! Ці слова належать відомому німецькому філософу Артуру Шопенгауеру. І ми вважаємо що вони можуть слугувати своєрідним епіграфом до сьогоднішнього заходу. Ми пропонуємо вам за кілька хвилин пройти історичний екскурс від виникнення письма до появи друкованих творів.



Подорожуючи країнами, букви з каміння переходили на глину, з глини на папірус, з папірусу – на воскову дощечку, з воскової дощечки – на пергамент або бересту, з пергаменту – на папір.








Книги створювалися в монастирях. Їх переписували вручну. Це була повільна і кропітка робота. У цьому процесі було задіяно велику кількість переписувачів, палітурників, перекладачів, художників і навіть ювелірів. Написану книгу переплітали, палітурку оздоблювали коштовностями. Тому книги коштували дуже дорого. За одну книгу можна було купити великий міський будинок або 12 гектарів землі.

Винайдення друкарства стало одним з найбільших відкриттів тієї епохи. Друкарський верстат дозволив роботи безліч копій книги за короткий час. Винахідником друкарського верстата був один з жителів міста Майнца - Йоганн Гутенберг. Металеві бруски з опуклим зображенням букви або цифри на кінці – літери поміщали в складальну касу,  кожну букву в свій скриньку. Щоб ввести слово, брали з різних скриньок літери і клали їх на спеціальну дощечку з бортиками - верстатки. Набирали один рядок, за нею другий, третій ... Ось і готова ДРУКОВАНА ФОРМА. Залишається покрити її фарбою, зверху покласти аркуш паперу і міцно притиснути на верстаті. Лист видрукуваний.

Люди відразу ж оцінили новий винахід. У різних містах одна за одною стали відкриватися майстерні, а потім і цілі фабрики з виготовлення книг - ДРУКАРНІ.



Немає коментарів:

Дописати коментар