понеділок, 23 березня 2020 р.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

КРАЩІ ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ВІД УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ БІБЛІОТЕК ДЛЯ ДІТЕЙ

З кожним роком у мережі Інтернет зростає кількість ресурсів. Все складніше стає знайти серед них якісну і корисну інформацію для навчання, самоосвіти і дозвілля.
Бібліотечні працівники Національної бібліотеки України для дітейДніпропетровської, Донецької, ЖитомирськоїЗапорізькоїКиївськоїКіровоградської, Луганської, ЛьвівськоїМиколаївськоїПолтавськоїСумськоїХерсонськоїХмельницькоїЧеркаськоїЦентралізованої системи бібліотек для дітей м. Дніпра, Миколаївської центральної бібліотеки для дітей та Кримської республіканської бібліотеки для дітей пропонують вашій увазі ретельно відібрані і перевірені джерела різноманітної тематики.
Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам більш комфортно подорожувати у безмежному світі глобальної мережі.

Інтернет-ресурси для дітей

А доки карантин триває, пропонуємо вам ознайомитися з переліком най-най-най дитячих книжок. А ви це читали?

Найкращі дитячі книжки за вибором читачів

Топ-50 найкращих дитячих книжок виглядає так:
Антуан де Сент-Екзюпері “Маленький принц”
Джоан Ролінг “Фантастичні звірі і де їх шукати”
Роальд Дал “Чарлі і шоколадна фабрика”
Всеволод Нестайко “Тореадори з Васюківки”
Джоан Ролінг “Казки Барда Бідла”
Олександра і Даніель Мізелінські “Карти. Ілюстрована мандрівка материками, морями та культурами світу”
Роальд Дал “Матильда”
Василь Сухомлинський “Квітка сонця”
Міхаель Енде “Нескінченна історія”
Туве Янссон “Все о Муми-Троллях”
Ноа Кременчуцька “Зимова подорож Україною”
Надія Репета “Абетка ремесел і професій”
Джоан Роулинг “Гарри Поттер и Философский камень”
Туве Янссон “Країна Мумі-Тролів. В 3 книгах. Книга 1. Маленькі тролі і велика повінь. Комета прилітає. Капелюх Чарівника”
Леся Воронина “Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9”
Всеволод Нестайко “Найновіші пригоди їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя”
Роальд Дал “Джеймс і гігантський персик”
Всеволод Нестайко “Усі дивовижні пригоди в лісовій школі” (комплект із 4 книг + розклад занять)
Джеремі Стронг “Гармидер у школі”
Свен Нордквіст “Різдво у Петсона”
Катя Штанко “Дракони, вперед!”
Оксана Караванська “Стильна книжка для панянки”
Ярослав Стельмах “Митькозавр iз Юркiвки”
Льюис Кэрролл “Алиса в Стране Чудес”
Роб Скоттон “Баранчик Рассел і Різдвяне Диво”
Бодо Шефер “Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей”
Всеволод Нестайко “Все удивительные приключения в лесной школе”. Комплект из 4 книг, прописей, расписания уроков
Діана Вінн Джонс “Мандрівний замок Хаула”
Галина Малик “Незвичайні пригоди Алі”
Володимир Рутківський “Джури. Книга 1. Джури козака Швайки”
Мартін Содомка “Як змайструвати автомобіль”
Льюїс Керролл “Аліса в Країні Чудес”
Джоан Ролінг “Гаррі Поттер і таємна кімната”
Шон Кові “7 звичок високоефективних підлітків”
Сашко Дерманський “Чудове чудовисько. У 3 книгах. Книга 1”
Сашко Дерманський “Чудове Чудовисько. У 3 книгах. Книга 2. У країні жаховиськ”
Джоан Ролінг “Квідич крізь віки”
Дзвінка Матіяш “Марта з вулиці Святого Миколая”
Астрід Ліндгрен “Малий та Карлсон, що живе на даху”
Туве Янссон “Джунглі в долині Мумі-Тролів”
Джон Грин “В поисках Аляски”
Михайло Коцюбинський “Ялинка”
Леся Воронина “Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда”
Всеволод Нестайко “Дивовижні пригоди в лісовій школі. Таємний агент Порча і козак Морозенко. Таємниці лісею “Кондор”
“Свинка Пеппа. Супер розмальовка”
Люсі-Мод Монтгомері “Енн із Зелених Дахів”
Джоан Роулінг “Гаррі Поттер i в’язень Азкабану”
Сашко Дерманський “Чудове чудовисько і погане поганисько”
Зірка Мензатюк “Таємниця козацької шаблі”
Андрій Кокотюха “Таємниця козацького скарбу”

Топ-10 найкращих прикладів сучасної української книги для дітей


З нагоди Міжнародного дня дитячої книги клуб «Щаслива мама» створили підбірку кращих зразків української дитячої книги за останнє десятиліття. Тут ви знайдете українських та зарубіжних авторів у зразковому перекладі та найкращому оформленні.


«Чудове Чудовисько» Сашка Дерманського
Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Це серія з трьох книг про дружбу чудовиська Чу та дівчинки Соні, які борються зі злом. Легка гумористична проза в жанрі фентезі, призначена для дітей молодшого і середнього шкільного віку. Захопливі пригоди, описані в книжках, навряд чи залишать байдужими дітлахів. «Чудове Чудовисько» вчить справжній дружбі, винахідливості та сміливості. У книгах вміщено чорно-білі ілюстрації, які вдало доповнюють текст.

«П’єр і місто лабіринтів» Маруяма Чіхіро
«Видавництво Старого Лева»

Це не звичайна книга, а віммельбух, що розповідає історію про детектива лабіринтів П’єра, якому необхідно знайти викрадену коштовність. Він майже не містить тексту, але сповнений яскравих малюнків. Такі книжки призначені для гри. На кожній сторінці видання вміщено цілий лабіринт, і дитині треба знайти розгадку. «П’єр і місто лабіринтів» допоможе розвинути здатність концентруватися та увагу малюка. Книжка підійде навіть для тих дітей, які ще не вміють читати самостійно.

«Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки
«Видавництво Старого Лева»

Книжка розповідає про Лева-казкаря, який оселяється у Львові і пише казки на друкарській машинці. До головного героя приїжджають друзі — слон, жирафа і крокодил, з якими трапляються дивовижні пригоди. Книга «Казка про Старого Лева» написана у віршовій формі і доповнена яскравими і оригінальними ілюстраціями. Вона легко сприймається і вчить дітей справжній міцній дружбі. У 2012 році ця книга потрапила до міжнародного каталогу «Білі круки», куди вносять найкращі дитячі книжки з усього світу.

«Велике місто, маленький зайчик, або Мед для мами» Івана Малковича і Софії Ус
Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Це книжка про маленького Зайчика, який відправився купити мед, аби вилікувати маму. Але у великому місті головний герой заблукав і мав самостійно шукати дорогу додому. Ця книжка розрахована на малюків і дітей дошкільного віку. Цю зворушливу історію доповнюють неймовірно ніжні ілюстрації, намальовані авторкою. «Мед для мами» вчить дітей любові та турботі про близьких.


«Сузір’я Курки» Софії Андрухович і Мар’яни Прохасько
«Видавництво Старого Лева»

Головною героїнею цієї історії є не дівчинка, а бабуся Марія, яка живе разом зі своєю куркою Марічкою. Марія вимушена відправитися в темний ліс і зіштовхнути віч-на-віч зі своїми страхами, щоб допомогти своїм близьким друзям. На жінку та її домашню улюбленицю чекають цікаві пригоди, відкриття і небезпеки. Видання містить оригінальні ілюстрації, які розкривають зміст тексту. «Сузір’я курки» — це книга про дитинство і старість, єдність людини і природи. Вона вчить справжній дружбі, сміливості і кмітливості. Книга увійшла до каталогу «Білі круки» у 2017 році.

«Рубінова книга» Керстін Ґір
Видавництво «Школа»

Це перша частина з трилогії «Timeless», у якій йдеться про дівчинку Ґвендолін. Головна героїня — не звичайний підліток, тому що має ген мандрівника в часі. Він постійно закидає дівчину в минуле, а вона не може самостійно контролювати ці переміщення. Але місія Ґвендолін — розгадати таємницю таємного товариства і врятувати себе і близьких від небезпеки. «Рубінова книга» вчить розпізнавати добро і зло та брати на себе відповідальність за власні вчинки. Вона розрахована на дітей середнього і старшого шкільного віку.

«Лотта та її «катастрофи». Заклинателька змій» Аліс Пантермюллер
Видавництво «Школа»

Це одна із серії книг про Лотту, у якій дівчинка разом із сім’єю відправляється на відпочинок на біохутір у Баварії. Головна героїня не в захваті від цією мандрівки, але принаймні вона зможе попрактикуватися у заклинанні змій. Байдуже, що на хуторі їх немає, — згодяться і дощові черв’яки. «Лотта та її «катастрофи».Заклинателька змій» — це цікава гумористична проза для дітей молодшого та середнього шкільного віку, яка супроводжується смішними ілюстраціями. Книжка сподобається навіть тим, хто раніше не цікавився читанням.

«Бартімеус: Амулет Самарканда» Джонатана Страуда
Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Це фентезійна історія про учня чарівника Натаніеля і джина Бартімеуса, якого викликав хлопчик, аби помститися своєму кривднику. Герої збираються викрасти у могутнього і жорстокого мага Амулет Самарканда і потрапляють у справжній вир пригод. «Бартімеус: Амулет Самарканда» — це книга про справжню дружбу і протистояння добра і зла. Видання не містить ілюстрацій і призначене для юнацтва.


«Детективи з Артеку» Андрія Бачинського
«Видавництво Старого Лева»

Четверо друзів — Оленка, Сашко, Сергійко і Антон — познайомилися в літньому таборі. Вони випадково дізналися про скарби славнозвісної Міледі і вирішили їх відшукати. Друзів чекають небезпечні пригоди, двобій із викрадачами музейних цінностей і безліч кумедних ситуацій. Книжка не ілюстрована, але дуже легко сприймається. Призначена для дітей середнього шкільного віку. Історія «Детективи з Артеку» вкотре нагадує читачам, як добре мати справжніх друзів.


«36 і 6 котів» Галини Вдовиченко
«Видавництво Старого Лева»

36 дорослих і 6 маленьких котів оселилися в помешканні пані Крепової попри її бажання. Коли жінка нарешті виявила свою прихильність до тварин, вона навіть уявити не могла, чим обернеться таке сусідство. Книжка «36 і 6 котів» — це добра і весела історія, яка ненав’язливо підводить малюків до думки, що безвихідних ситуацій не буває. Розповідь написана простою мовою і доповнена яскравими ілюстраціями, які знайомлять читачів з кожним героєм. Книга розрахована на дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

Кажуть, люди, які не люблять читати, просто не знайшли свою книжку. Якщо ваші діти ще не відкрили для себе чарівний світ літератури, то, можливо, якась із цих книг допоможе їм у цьому.

Немає коментарів:

Дописати коментар