Розвиток сучасних медіа, широке упровадження інтерактивних
систем комунікації спричинює зміни у ставленні учнів до оточуючого світу і потребує їх цілеспрямованої підготовки до вмілого
і безпечного користування інформаційно-комунікаційними
технологіями та системами мас-медіа, що пояснює гостру
необхідність у розвитку медіаосвіти, адже учень школи не завжди
готовий аналізувати вплив медіа і маніпулятивні її можливості. Елементом медіаосвіти учнів НВК є проведення мною інформаційних годин з основ медіаграмотності. Протягом інформаційної години я разом із керівником клуба "Журналіст" Наталею Собур ознайомила учнів із
найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропаганди, надала базові інструменти
перевірки інформації та критичного мислення, задля розвитку, аналізу видів і текстів медіа, засобів комунікації, призвала критично
сприймати медіатексти, володіти методами і прийомами психологічного захисту від
непотрібної інформації, безпечної поведінки в медійному просторі, навичками
організації особистісного медійного простору (в тому числі й творчими); розвивати мотивацію щодо формування
індивідуальної медіаграмотності.
Блог шкільної бібліотеки Бахмутського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 - багатопрофільний ліцей" Бахмутської міської ради Донецької області
Сторінки
- Головна сторінка
- Візитка
- Нормативні документи
- План роботи шкільної бібліотеки
- Корисні посилання. Художня література, підручники
- Підручники
- Інтерактивні виставки
- Фотогалерея
- Вікторини
- Вивчай цікаве бібліотечне, іграючи!
- Не потони в океані інформації!
- Творчі роботи читачів
- Мислімо критично! На Українському радіо стартував ...
- Батькам
- Роль бібліотеки у ЗЗСО
- Формування читацької компетентності
- Нам цікава Ваша думка
понеділок, 27 січня 2020 р.
пʼятниця, 24 січня 2020 р.
27 січня - МІжнародний день пам'яті жертв Голокосту
Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.
"Ми тільки чули кулеметні черги через різні проміжки: та-та-та, та-та... Два роки з дня в день я чув, і це стоїть у моїх вухах сьогодні. Під кінець над яром піднявся важкий, масний дим. Він ішов звідти тижнів три».
Анатолій Кузнєцов. «Бабин Яр»
«Євреїв все ведуть без кінця. Люди ховають їх, але німці їх знаходять і забирають. І до цього часу чути стрілянину в Бабиному Яру».
Ірина Хорошунова. «Перший рік війни»
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
четвер, 23 січня 2020 р.
22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ І ПЕРШОГО ПРОГОЛОШЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ У ХХ СТОЛІТТІ
22 січня 1918 року перший український парламент – Українська Центральна Рада – Четвертим універсалом проголосив незалежність Української Народної Республіки. Через рік – 22 січня 1919-го – на Софійській площі урочисто проголосили об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Українську державу.
Текст IV універсалу датований 22 січня 1918 року. Ухвалили його вночі 24 січня 1918 року на засіданні Малої ради Української Центральної Ради. Документ:
- проголошував самостійність Української Народної Республіки;
- доручав Раді Народних Міністрів укласти мир із Центральними державами (блок держав, з якими Російська імперія залишалася у стані війни, оскільки Перша світова ще не завершилася);
- оповіщав про оборонну війну з більшовицькою Росією;
- декларував основи внутрішнього соціально-економічного устрою.
Перед проголошенням універсалу виступив голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський. Голосували за документ поіменно: “за” було 39, “проти” – 4, “утрималось” – 6 осіб.
Ласкаво просимо до мобільної філії шкільної бібліотеки!
Шкільна бібліотека надає інформацію й ідеї. Шкільна бібліотека озброює учнів навичками безперервної самоосвіти і розвиває уяву, допомагаючи їм стати відповідальними громадянами. Шкільна бібліотека… Шкільна бібліотека… А що як ремонт? Що як приміщення на капітальній реставрації? А меблі, книжки та стелажі, заради отримання яких працювала вся школа, пиляться в упаковці? Вже рік минув, як ми збирали кошти на проект «#NewLibrary», як ми мріяли, замовляли, отримували, тягли та знову мріяли. Чекати на завершення ремонту, знаючи, що десь поруч є комфортні та сучасні меблі, нові яскраві книжки? Навіщо, якщо можна відкрити мобільну філію? І саме сьогодні, у річницю старту збору коштів на оновлення шкільної бібліотеки, у Бахмутському НВК № 11 зусиллями бібліотекарів Інесси Заворотньої та Марини Важинської відкрилась невеличка мобільна філія шкільної бібліотеки, бо ремонт ремонтом, а читати треба. Завдяки мобільній бібліотеці ми нарешті зараз вже маємо можливість глянути на крихти нашої спільної перемоги, нашої NewLibrary! В мобільній філії є QR-бібліотека, комфортні крісла та пуфи, нові сучасні стелажі та звісно книжки, ті самі, які були виграні на конкурсі шкільних бібліотек, а також ті, що були подаровані учнями нашого НВК.
Урок академічної доброчесності
Важливо, щоб традиції, норми доброчесної поведінки формувалися ще в
школі, і саме цьому сприяють уроки академічної доброчесності, що провели
бібліотекарки Бахмутського НВК № 11 Інесса Заворотня та Марина Важинська. Завдяки
уроку учні мали змогу зрозуміти цінність своїх думок, ідей та знань, навчитися
правильно використовувати думки інших, не копіюючи їх, дізналися про те, що називають «академічною
доброчесністю», «інтелектуальною власністю» та «кодексом честі».
Доля сміливих любить або в пошуках істинних скарбів
Про що ви думаєте, коли чуєте слова «острів скарбів»?
Острів скарбів – це не просто частина землі серед розбурханого океану,
на якій заховано золото. Це пірати, пригоди, скарби, так? Всі ці асоціацію
виникають у нас вже більше 200 років завдяки Роберту Стівенсону і його роману
«Острів скарбів». Книга приваблює не лише цікавими пригодами. В її героїв ми
вчимося знаходити вихід з будь-якої ситуації і долати найскладніші перешкоди.
І сьогодні учні 5-го
класу разом із завідувачкою бібліотеки Бахмутського НВК № 11 Інессою
Заворотньою самі відчули себе шукачами пригод або, навіть, трохи піратами на
заході під назвою «Доля сміливих любить» за твором Р. Стівенсона «Острів
скарбів».Мандрівка учнів країною Оз
Чи чули ви історію про Чарівну країну Оз? Оточена непрохідною пустелею та кільцем із гір, знаходиться вона там, куди майже неможливо дістатися без допомоги чарів…
Серед учнів молодшої ланки Бахмутського НВК № 11 авторизований переклад цього твору під назвою «Чарівник Смарагдового міста» є чи найпопулярнішою книгою і саме тому бібліотекарка Інесса Заворотня завітала до учнів 3-го класу аби розповісти їм про оригінальну історію та разом із дітьми поринути у чарівний світ країни Оз. На час заходу учні перетворились на мешканців чарівної країни та подібно їм вирушили до Смарагдового міста аби отримати свої нагороди.
Підписатися на:
Дописи (Atom)