вівторок, 26 квітня 2022 р.

26 квітня − 36-та річниця аварії на Чорнобильській АЕС

День 26 квітня 1986 року знають по всій планеті як дату наймасштабнішої аварії, яку будь-коли спричиняв мирний атом. За наслідками Чорнобильській катастрофі немає рівних, вона оповила радіоактивним шлейфом значну частину планети та перетворила квітучу місцевість на зону відчуження. Через тридцять років після катастрофи 26 квітня було проголошена ООН Міжнародним днем пам’яті Чорнобиля, а в Україні цей день почали відзначати значно раніше. Він є нагадуванням про те, якою небезпечною може бути атомна енергетика, про героїзм ліквідаторів аварії та про довгострокові наслідки цієї події для людей і довкілля.

Катастрофа на атомній електростанції перетворила місто Прип'ять і 30 км поліських лісів, на зону відчудження. Покинуту і небезпечну, на сотні років. Близько 116 000 людей отримали статус переселенців і більше 6 000 – ліквідаторів. 

 Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сила вибуху прирівнювалася до 500 бомб — таким, які колись були скинуті на Хіросіму. 

 Сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Однак масштаби аварії були набагато більшими.


Більше про цей день

📌 Інформаційні матеріали Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС"

📌 Онлайн-проєкт Національного музею "Чорнобиль"

📌 Одинадцять книг і фільм 


Джерело

пʼятниця, 22 квітня 2022 р.

22 квітня - Міжнародний день Матері-Землі

 22 квітня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день Матері-Землі. І дійсно, Земля є нашою Матінкою та Годувальницею. Це спільний дім для всього людства, у якому створені дивовижні умови, що дозволяють людям отримувати радість та насолоду від життя. У той самий час відношення людини до Землі, як до свого помешкання, є тільки споживацьким. Не всі усвідомлюють той факт, наскільки сильно кожен з нас впливає на стан планети. Питання тільки в тому, яким є цей вплив: позитивним чи негативним? Ця дата дозволяє кожному поставити собі це питання, а також задуматися над тим, що хорошого я можу зробити для свого дому, для своєї матінки.

Джерело





понеділок, 4 квітня 2022 р.

07 квітня - Всесвітній день здоров'я

7 квітня кожного року відзначається Всесвітній день здоров’я. Свято заснували у 1950 році. Дата святкування обрана на честь прийняття Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я у 1948 році.

Здоров'я, як фізичне та психологічне, - це найцінніший скарб, який треба берегти та розвивати і через те, що про психологічне здоров'я ми вже робили публікації, сьогодні ми поговоримо саме про фізичне здоров'я. До речі, одним із найкращих засобів боротьби із депресією, тревогою та взагалі поганим настроєм, є саме фізичні вправи, то ж до вашої уваги: