середа, 26 лютого 2020 р.

З появою Інтернета в наше повсякденне життя увійшли і нові слова та явища, такі як тролінг, номофобія, онлайн суіцид, кібер-булінг, хепі-слепінг та інші. А чи дійсно ми знаємо значення всіх цих слів? Окрім нових слів Інтернет що ще приніс в наше життя Інтернет? Небезпеку. Вберегтися від цієї небезпеки над допоможе:
-      Знання ризиків
-      Критичне мислення
      + знання стратегій і інструментів для викриття шахраїв в Інтернеті 
Разом з учнями 10-х класів бібліотекарка Марина Важинська і розгадувала значення цих слів, а головне знайомила учнів із засобами охорони від небезпеки Інтернету.





































четвер, 20 лютого 2020 р.

Зброя серця



Рідна мова — це емоції. Рідна мова живе в серці.  Мова – це зброя серця; вона охороняє життя людини. Нашою рідною мовою захоплюються іноземці та оспівують поети та письменники, вона має пестливі форми майже для всіх слів, що переконливо представлено в численних українських народних піснях. А граматичні конструкції будови речень є одними з найдосконаліших з-поміж трьох тисяч мов, якими спілкуються народи нашої планети. За поширенням у світі українська мова входить у першу тридцятку.
До Міжнародного дня рідної мови завідувач бібліотекарки Бахмутського НВК № 11 Інесса Заворотня та Марина Важинська завітали до учнів 9-го класу, підготували та продемонстрували їм невеличкі фільми щодо цікавих фактів про мови світу. Учні навіть прослухали невеликий майстер-клас, на якому вчилися вітатися жестовою мовою.
Наша мова багата, цікава, мелодійна і просто класна. Та лише від нас залежить, чи зрозуміють і повірять у це ті, хто поряд з нами.
Українська мова нас єднає. Спілкуймося нею!


середа, 19 лютого 2020 р.

Подорож по сторінкам дитячих журналів

Сучасна українська дитяча періодика – одна із галузей дитячої літератури. Періодичні видання для дітей покликані популяризувати провідні пізнавальні та педагогічні  ідеї, знайомити юних читачів із творами сучасних українських та зарубіжних письменників, розповідати про нові досягнення та події у житті людства, пропагувати морально-етичні норми суспільства. Світ української дитячої преси з кожним роком розширюється і сприяє не тільки всебічному розвитку дитини, а й формує свідомість нового покоління. Адже сучасні діти не хочуть залишатися осторонь від  тих подій, що відбуваються у світі. Тому саме від улюблених журналів і газет вони очікують відповіді на свої запитання.
Саме темі сучасних періодичних видань і присвячена була зустріч бібліотекарки Бахмутського НВК № 11 Марина Важинська з учнями 4-А класу. Протягом зустрічі бібліотекарка розповіла про сучасні види періодичних видань, їх основні складові частини, після цього учні об'єднавшись у групи, створили власні міні-випуски журналів або газет.








Роковини чорних днів Євромайдану



Рівно шість років тому – 18 лютого 2014 року – розпочалися масові розстріли активістів на Євромайдані у Києві. Люди, які без зброї пішли до Верховної Ради, потрапили у пастку, організовану міліцією та тітушками.

У три найтрагічніші дні лютого 2014 року загинуло майже 80 осіб. Про це варто пам'ятати, тому ми зібрали хроніку подій тієї зими в одному матеріалі.
За матеріалами новостного каналу "24"

четвер, 13 лютого 2020 р.

Подарунки від… книжок: що припасла для вас література




Юлія Перекрест
13/02/2020
14:49
Без категорії

14 лютого — День книгодарування, коли можна викроїти для близьких трохи часу і вручити акуратно зібрані під палітуркою знання. А можна зробити подарунок собі, придбавши книгу, яку хотів, — і вона у відповідь подарує тобі гарантовано все, що має. Ось, наприклад, лише кілька книжок, які вже подарують вам…



...усмішку







Бел Кауфман «Вгору сходами, що ведуть униз» (Видавництво Старого Лева, 2020, пер. Ірина Серебрякова)

Цей роман цілих 64 тижні тримався у списку бестселерів The New York Times.

Викладачка англійської Сільвія Барретт розчаровується в системі освіти. В її рамках учнів карають за те, що вони бігають вгору сходами, які, взагалі-то, мали б вести униз — чим не сатиричний опис стандартних шкіл, де невідповідність вузьколобим правилам доходить до комічних масштабів.

У романі усмішку дарує співставність його подій із самим життям. Цьому сприяє його формат — набір діалогів, пам’яток, документів та інших бюрократичних нотаток. Можливо, подібні зауваження ви колись чули від учителів та схожі стереотипи зустрічали в стінах ваших навчальних закладів. Та все ж, ця книга має хороший посил і надію на те, що зашореність можна виправити, а справді непогані вчителі зустрічаються частіше, ніж ми думали.

Хочу читати


...смак до життя


Мар'яна Гапоненко «Хто така Марта?» (Видавництво-21, 2019, пер. Неля Ваховська)


Головному герою — 96, він точно знає, що йому залишилося так мало пробути на цьому світі, тож вирішує провести цей час на повну. Книга зіткана з його життєвих спогадів, які спочатку видаються похмурими, а потім все більш насиченими і яскраво забарвленими. Ностальгувати герой буде не сам, а з випадковим знайомим, дуже схожим на нього. А ось хто така Марта так відразу й не вгадаєш.


Хочу читати





...полегшення




Рой Ліллей «Як взаємодіяти з проблемними людьми» (Фабула, 2020, пер. В'ячеслав Пунько)


Маєте колегу, підходити з питанням до якого — суцільна мука? Родича, дзвінок якому все відтягуєте, бо знову почуєте перелік всіх мук, які звалилися йому на голову? Боса, який маніпулює вашим почуттям провини? Є люди, з якими просто неможливо розмовляти — це безрозсудно агресивні злюки чи надто нав’язливі тюхтії, вічно невдоволені, крикливі чи надміру егоїстичні. Що ж, ця книга допоможе озброїтися розумінням їхніх тактик створення конфліктів, висмоктування з інших енергії і розставляння пасток — та нарешті повзаємодіяти з такими людьми більш ефективно, якщо обставини змушують вас між собою перетинатися. І ви нарешті відчуєте блаженне полегшення.


Хочу читати

...наснагу

Марк Рендольф «Netflix. Ця ідея ніколи не спрацює» (BookChef, 2020)


У компанії Netflix наразі — понад 160 тис. підписників з усього світу, а вартість компанії оцінюють у $129 млрд. Та цей бізнес не відразу став проривним: він починався у 1997 як стартап з восьми працівників. Співзасновникам компанії пропонували досить непогану на той час суму коштів, щоб продати сервіс в Amazon, але вони вирішили боротися і розвиватися самостійно. Таким чином, вони досягли більшого, хоч усі й казали, що вони — божевільні, які відмовили Безосу, коли був такий вигідний шанс. Поглянувши ж на цей стрімінговий сервіс зараз, переконуєшся, що хлопці все зробили правильно. Їхній шлях із сумнівів та не завжди стабільного рівня амбіцій описує якраз один з них, Марк Рендольф, який нещодавно вийшов із бізнесу, аби займатися бізнес-менторством. Хаос — його стихія, тому він і далі прагне надихати команди на божевільні, на перший погляд, проєкти; треба тільки бути впевненим, що зможеш, не слухати нікого, не продавати у відчаї акції та багато працювати.


Хочу читати






...швидкі рішення




Джейк Кнапп «Спринт. Вирішуйте складні завдання і тестуйте нові ідеї за 5 днів» (Yakaboo Publishing, 2020, пер. )


Коли одночасно з командою ведеш кілька проєктів, буває важко зорієнтуватися, не забути певну послідовність, швидко владнати нестачу чогось. Автор цієї книги помітив складнощі у суміщенні роботи з сімейним життям, тому вирішив досліджувати різні варіанти оптимізації своїх ресурсів. І раптом, зрозумівши, як організувати робочий час й перерозподілити обов’язки, в нього почало виходити. Перше, на що він звертає увагу — брейншторми ідей не працюють. Найкращі ідеї (які можна було б гідно реалізувати і які були б більш практичними) частіше з’являються у людей деінде: в метро, у ванній, за чашкою кави. Тому варто навіть у командній роботі давати людям свій простір для творчості; тоді будь-які рішення будуть не лише швидко прийматися, а й ефективніше втілюватися. Як виявилося, усього за 5 днів, за умови налагоджених процесів, можна не лише зробити сайт, а й провести медичне дослідження, тому ця методика більш-менш універсальна.


Хочу читати


...уроки письма (та осмислення власного досвіду)


Кларісе Ліспектор «Записки для молоді. Про написане і пережите» (Видавництво Анетти Антоненко, 2019, пер. Наталія Пнюшкова)


Бразильська письменниця Кларісе Ліспектор (яка народилася, до речі, в Україні, у Вінницькій області, в селищі Чечельник) роздумує в цій книзі про те, як можна описати саме життя магією слова. Вона зізнається в коханні до португальської мови, вважає, що часом природний стиль письма може тільки заважати письменнику, та достеменно й досі не може відповісти нікому на питання: як писати? Назви коротеньких розділів (чи все ж “заміток”) то оманливо обіцяють читачеві, що ну ось тут вже точно він знайде рецепт для хорошого твору (наприклад, замітки з назвами “вправа”, “про письменництво” або “спогади про створення роману”), то все ж натякають на якусь пам’ятну історію (“марія, що плаче у слухавку”, “крик”, “досі без відповіді”). Насправді ж, коли читаєш книгу, усвідомлюєш — це історія скоріше про життя, ніж про письменство, просто у авторки письменство вже стало вплетеним в саме життя…


Хочу читати





...цінність кожної миті




Ектор Гарсіа «Ічіґо-Ічіє» (Віват, 2020, пер. Вікторія Ярмольчук)


Недовговічне і швидкоплинне насправді може бути красивим — ставши свідком унікального моменту, ми відчуваємо себе більш особливими, спорідненими з цим світом та спокійнішими. Переклад поняття “ічіґо-ічіє” звучить як “у цей момент, одна можливість”. Одна можливість зробити так, щоб ця хвилина запам’яталася. Одна можливість відчути її, а не сфотографувати чи зняти на відео. Одна можливість не знехтувати нею заради повсякденних справ. У книзі автори розкажуть, як з’явилося це розуміння справжнього мистецтва буття ічіґо-ічіє; як цю концепцію замислювали різноманітні філософи та до чого тут успіх Стіва Джобса.


Хочу читати


...відчуття присутності Іншого


Павло Швед «З чого нам дозволено сміятись?» (Komubook, 2020)


Ще не знайомі з ідеями Лакана? Побоюєтеся заглядати у праці Жижека? Не виробили габітус читання Бурдьє? Не здобули «знання-владу», досліджуючи Фуко? Не розумієте, про що я? Тоді вам варто трохи пофілософствувати разом із культурологом Павлом Шведом. У його збірці есеїв ви знайдете доволі цікаві теми для роздумів, які викривають неосмислені в суспільстві процеси. Мережева культура, пропаганда та навіть невдалі жарти у фейсбук пояснюються з наукової точки зору та з власних спостережень автора. Ця книжка — для спраглих до знань та тих, хто хоче розібратися у світобудові (і зрозуміти нарешті, чому інколи відчуваєш себе в соціумі якось не так, ніби чогось — чи когось — постійно не вистачає).


Хочу читати


Режим доступу: https://blog.yakaboo.ua/podarunky-vid-knyzhok/